Skip to content

AIDS i współczesna historiaAIDS: Wojna zimowa ad

7 miesięcy ago

418 words

Krótko mówiąc, jest to udany przykład tego, co może zapewnić współczesna historia. Jeśli AIDS i współczesna historia są godne uwagi, nie można tego powiedzieć o innym niedawnym przykładzie współczesnej historii, AIDS: Zimowa wojna Arthura D. Kahna. Kahn, klasycyzm, mógł oczekiwać, że przygotuje historię, która nosi ślady wielkiej tradycji starannego stypendium. Niestety tak nie jest. Książka zawiera dwie sekcje związane wyłącznie tematem, że aktywizm AIDS głęboko wpłynął na reakcję na epidemię.
W pierwszej połowie Kahn obejmuje dobrze zorganizowany teren aktywizmu i wysiłków zmierzających do skonfrontowania badań i regulacji prawnych zakładu narkotykowego. Aby skupić się na dyskusji, Kahn opowiada o wysiłkach zmierzających do uzyskania AL 721 (mieszanina zawierająca 70 procent obojętnych glicerydów, 20 procent fosfatydylocholiny i 10 procent fosfatydyloetanoloaminy, ekstrahowanych z żółtek jaj). To dziwny wybór tematu, ponieważ zaniknął entuzjazm dla tej substancji wśród jej byłych zwolenników. (To samo mogłoby sugerować, w jaki sposób desperacja, cielesność i wyzwanie dla sztywności naukowej weszły w grę w walce o odpowiedź na AIDS.) W tym przypadku namiętne wysiłki zostały wydatkowane na substancję bez widocznego długiego czasu. – korzyść. Słabo spreparowana opowieść Kahna nie zawiera żadnej gorzkiej ironii, którą takie konto powinno zapewnić.
Druga część nie jest lepsza. Tutaj autor opowiada historię Komisji Prezydenta ds. Epidemii wirusa niedoboru odporności człowieka, powołanej przez Ronalda Reagana. Uratowany przed katastrofą przez admirała Jamesa Watkinsa, komisja ostatecznie wydała szeroko przyjęty i w dużej mierze zignorowany raport w połowie 1988 roku. Relacja Kahna mogła być próbnym fragmentem współczesnej historii, zwracającym uwagę na krytykę tekstów oraz analizę instytucjonalną i polityczną, ale wyniki są słabe. Długie, niestrawione cytaty z wywiadów nie informują ani nie oświetlają. Linia narracyjna jest zbieraniną.
W świecie, w którym badania naukowe nad zagadnieniami medycznymi zbyt często wiążą się z suchymi i powtarzającymi się badaniami ilościowymi, współczesna historia oferuje możliwość bogatych i dokładnych analiz opisowych, które otwierają głębsze zrozumienie relacji między medycyną, nauką, etyką, polityką i prawo. Obietnica współczesnej historii wypełnia się w AIDS i historii współczesnej Berridge a i Stronga; w Kahn s AIDS: The Winter War jest tylko rozczarowanie.
Ronald Bayer, Ph.D.
Columbia University School of Public Health, Nowy Jork, NY 10032

[podobne: przeglądarka skierowań, czym jest zdrowie, warunki do oddania krwi ]

0 thoughts on “AIDS i współczesna historiaAIDS: Wojna zimowa ad”

Powiązane tematy z artykułem: czym jest zdrowie przeglądarka skierowań warunki do oddania krwi