Skip to content

Nowy atak na malarię cd

9 miesięcy ago

507 words

W Papui-Nowej Gwinei, Vanuatu i na Wyspach Salomona trwają prace nad wdrożeniem programu eliminacyjnego, a program RPA, Namibia, Botswana i Suazi planuje wspólny program – powiedział Richard Feachem, dyrektor Instytutu ds. Globalnego Zdrowia na Uniwersytecie Kalifornijskim (San Francisco i Berkeley). Chiny, które mają endemiczną malarię wywołaną przez falciparum i malarię żywieniową w niektórych południowych prowincjach i okresowe wybuchy malarii żyjącej gdzie indziej, rozważają również program eliminacji, powiedział Feachem. Niektórzy eksperci martwią się jednak, że pieniądze wydawane na eliminację mogą zostać zmarnowane w krajach, w których sąsiedzi mają intensywną transmisję malarii i nieefektywne systemy opieki zdrowotnej. Na początku tego roku w Tajlandii, kraju, który znacznie obniżył poziom malarii, odwiedziłem klinikę graniczną, w której medycy medyczni traktowali stały strumień przypadków malarii u pracowników emigrujących z Birmy, gdzie programy zdrowia publicznego prawie nie istnieją. Nie do obrony jest próba eliminacji w krajach, w których masz wroga dookoła – mówi Brian Greenwood, profesor medycyny tropikalnej w London School of Hygiene and Tropical Medicine. Nie będzie łatwo powstrzymać infekcje, które przekraczają granice – powiedział. Kochi zauważył, że wyeliminowanie malarii z Azji Południowo-Wschodniej przyniosłoby globalne korzyści, ponieważ lekooporne pasożyty zwykle ewoluują tam na początku, ale dodał, że ponieważ wektor komara tam gryździ ludzi śpiących na zewnątrz w lesie, trudno kontrolować malarię za pomocą siatek i wewnętrzne opryskiwanie środkiem owadobójczym. Nie wiemy, czy możemy to zrobić, powiedział.
Międzynarodowe fundusze na malarię wzrosły drastycznie – do około miliarda dolarów rocznie, już od 84 milionów dolarów rocznie pod koniec lat 90. XX w. – ale globalna kampania eradykacji będzie wymagać znacznie większych podwyżek. Nawet osiągnięcie pełnego zasięgu środków zapobiegania i leczenia w najciężej dotkniętych krajach afrykańskich kosztowałoby około 2,2 miliarda dolarów rocznie przez 5 lat, zgodnie z niedawną analizą3. W 2005 r. Światowe Zgromadzenie Zdrowia wezwało państwa członkowskie do ustanowienia planów operacyjnych mających na celu zmniejszenie globalne obciążenie malarią o co najmniej 50% do 2010 r. i 75% do 2015 r .; osiągnięcie tych celów kosztowałoby szacowane od 3,8 miliarda do 4,5 miliarda dolarów rocznie od teraz do 2015 roku. Wielopoziomowa globalna kampania eliminacji wymagałaby dodatkowych inwestycji w celu kontynuacji profilaktyki i leczenia infekcji; badania nad nowymi lekami, szczepionkami, diagnostyką i środkami owadobójczymi; i stały nadzór.
Kluczową zachętą dla darczyńców i urzędników służby zdrowia jest to, że straty malarii w zakresie kosztów leczenia i utraty produktywności zmniejszą się, jeśli choroba zostanie opanowana, ale Greenwood ostrzega, że polityczny entuzjazm będzie trudniejszy do utrzymania, gdy wskaźnik przypadku spadnie. Pomysł, że masz ogromną inwestycję w eliminację, a następnie wszystkie koszty spadną – to na pewno nie jest prawdą, dopóki nie dojdziesz do wykorzenienia – powiedział. A największym operacyjnym wyzwaniem dla globalnej eradykacji jest to, że malaria jest najbardziej ugruntowana w regionie, w którym infrastruktura zdrowia publicznego jest najsłabsza, zauważyli Hopkins Carter Center
[więcej w: przeglądarka skierowań, terapia miorelaksacyjna, strach przed dentystą forum ]

0 thoughts on “Nowy atak na malarię cd”

Powiązane tematy z artykułem: przeglądarka skierowań strach przed dentystą forum terapia miorelaksacyjna